מסע מדהים של שיקום נחל הירקון ושמירה על חוסן סביבתי – ירוק 31/5/23

לכבוד יום איכות הסביבה שיערך בחמישה ביוני, רשות נחל הירקון בחרה לעדכן על השינוי המבורך שעבר נחל הירקון.
כך הפך מנתיב מים מזוהם, בעבר, למערכת אקולוגית משגשגת כיום. המסע של נחל הירקון הוא עדות לכוחה של התערבות אנושית וניהול סביבתי.
במשך שנים ארוכות סבל נחל הירקון מהזנחה וזיהום, הנובע מנגר עירוני, פסולת תעשייתית וביוב לא מטופל.
מתוך הבנה של הצורך הדחוף בשינוי, יצאה ממשלת ישראל, בשיתוף עם ארגונים מקומיים וסביבתיים, למשימה שאפתנית לשיקום נחל הירקון והחייאת יופיו הטבעי.

בוצעו השקעות משמעותיות לשדרוג מתקני טיהור שפכים ויישום תקנות סביבתיות מקיפות.
התוצאות לא איחרו להגיע, אט אט, שיקום נחל הירקון יצר בתי גידול למגוון ביולוגי: צמחים דגים, שבעבר נעדרו, שוחים כעת בחופשיות במי הנחל; מיני ציפורים חזרו לקנן לאורך גדותיו; מגוון הצמחיה הועשר. עם השיקום האקולוגי, אזור הנחל הפך למוקד משיכה עבור מאות אלפי מטיילים רוכבי אופניים.
תחייתו של נחל הירקון מציגה את חוסנו של הטבע כאשר ניתנת לו הזדמנות להחלים.
לקהילה המתגוררת בסמיכות לנחל, חלק משמעותי בהצלחת שיקום נחל הירקון. תושבים מקומיים, ארגוני סביבה ומוסדות חינוך מתאחדים כדי להעלות את המודעות, לארגן קמפיינים לניקיון ולהשתתף בניטור אקולוגי.
מאמץ קולקטיבי זה לא רק העצים את הקהילה אלא גם טיפח תחושת אחריות ובעלות כלפי רווחתו של הנחל הנהר.
אנחנו קוראים לכם להנות מהטבע, לחגוג את יום איכות הסביבה והכי חשוב, לשמור על מתנות הטבע ועל הניקיון עבור אלו שיבואו אחריכם.

לכתבה המלאה>>
https://hoha.co.il/?p=12753

 

sitemanageryarqon
Thumbnail

הפוסט הקודם
رحلة مذهلة لنهر...

Thumbnail

הפוסט הבא
נהנים ושומרים על...

הודעה חשובה

רשות נחל הירקון מבצעת בימים אלה עבודות פינוי משקעים, לטובת הציבור הרחב, בתוך הנחל, במקטע שבין גשר הברזל (רחוב אבן גבירול בתל אביב) ובין נקז מגרש החניה מול רחוב ירמיהו בתל אביב וכן, במעגנה של מרכז דניאל לחתירה. ציבור החותרים והשייטים מתבקש לחתור רק בנתיב השייט המוגדר. תודה על ההבנה.  

דילוג לתוכן